zvláštní poděkování
Volný.cz

Zdeněk Pokorný vydává dvě knihy

Přebal knih

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Dvě nové knihy vztahující se k městu Česká Lípa i lidem, kteří zde žili, spatřilo na začátku prázdnin světlo světa. Pod oběma publikacemi je podepsán Zdeněk Pokorný.
Zdeněk Pokorný, pedagog, historik, autor, ale také první porevoluční starosta, jemuž Česká Lípa vděčí mimo jiné za rekonstrukci a zachování Vodního hradu Lipý jako nejvýznamnější a turisticky nejlákavější českolipské památky. „Pan Pokorný u nás často a rád přednáší na nejrůznější historická témata a je symbolické, že své knihy představuje právě v Centru textilního tisku, tedy v prostoru, který bezprostředně sousedí s hradem Lipý, o jehož obnovu a záchranu se tak výrazně zasloužil,“ doplňuje k osobě Zdeňka Pokorného ředitelka Kultury Česká Lípa, Tereza Vraná.

První ze dvou publikací rekapituluje dobu nedávno minulou. Její název – Devadesátá léta v České Lípě i podtitul – Vybrané kapitoly z pamětí prvního porevolučního starosty České Lípy dokládají, že zde sám Pokorný rekapituluje raně porevoluční období v našem městě ze svého pohledu, co by prvního starosty po listopadu 1989. Druhá kniha s názvem Demoralizace české společnosti zase přináší krutý doklad o jednání komunistického režimu v období normalizace na konkrétním tragickém osudu studenta českolipského gymnázia, Václava Šimka.

12.7.2021 10:07:56 Redakce | rubrika - Novinky...

Časopis 39 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pretty Woman (MdB)

Články v rubrice - Novinky...

Jakub Nvota: Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Tereza Kostková a Jakub Nvota

Knížka Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předk ...celý článekČasopis 39 - sekce