zvláštní poděkování
Volný.cz

Nikol Bóková po roce vydává třetí album

Přebal alba

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Autorské album Prometheus klavíristky a skladatelky Nikol Bókové vychází teprve rok po předchozím albu Unravel (2020) a dva roky po debutovém Inner Place (2019), za které byla nominována na Cenu Anděl. Hudební obsazení tohoto alba je autorčiným splněným snem - jejími spoluhráči jsou zde světoznámý hráč na lesní roh Radek Baborák, kytarista David Dorůžka, kontrabasista Jaromír Honzák a bubeník Michal Wierzgon, výrazné osobnosti z obou hudebních světů, které Nikol ve své tvorbě osobitě a citlivě propojuje - světa klasické hudby a jazzu.

Materiál alba čerpá z veskrze osobních zdrojů. Jeho název odkazuje ke starořeckému mýtu, avšak jednotlivé skladby evokují společné zážitky a prožívání spojené s odchodem milované blízké osoby, který vzniku alba bezprostředně předcházel. Hudba zde vykresluje obrazy, emoce a střípky vzpomínek, přináší silné melodie a napětí ve střídání tempa, typické pro autorčinu tvorbu. Hudební světy a zvuk jednotlivých nástrojů se na tomto albu propojují zcela přirozeně až intuitivně, což dokládá i fakt, že bylo celé nahráno během dvou krátkých dnů bez jakékoli předchozí společné přípravy.
Tracklist: A Star-Trodden Way, Prometheus, On a Meadow, Lightness of Space, Like a Boy, Nunchaku, Perseids, Two Peculiar Girls, Peaceful Ride, Heart of Gold.

12.7.2021 15:07:01 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 39 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Divadlo Aréna v Praze

Články v rubrice - CD boxy

Frankie & The Deadbeats vydali debutové album

Frankie & The Deadbeats

Na české scéně vznikl nový all stars band Frankie & The Deadbeats, složený z členů klubových stálic Prague Con ...celý článek


něco něco: Každá písnička zní trochu jinak....

něco něco (Foto: Jana Plavec)

Pražská písničkářsky-elektronická dvojice něco něco vydává druhé řadové album s názvem Útržky. Osmipísňové Útr ...celý článekČasopis 39 - sekce

OPERA/ TANEC

Koncertní provedení Rusalka v parku

Kateřina Kněžíková (Rusalka v parku)

Rusalka v parku
Koncertní provedení nejznámějších částí Dvořákovy opery Rusalka v parku zámku Liteň v režii celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Víra tipy 40. týden

Cesty víry

Uchem jehly
Setkání farářky Martiny Viktorie Kopecké se synodním seniorem Českobratrské církve evangelické celý článek

další články...