zvláštní poděkování
Volný.cz

Fotografka Barka Fabiánová vystavuje v Hradci Králové

Silence of Sound (Foto: Barka Fabiánová)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Výstava koncertních fotografií s názvem Silence of Sound přední české koncertní fotografky Barky Fabiánové probíhá v Galerii Artičok v Hradci Králové.
Barka Fabiánová je holka z pražských Nuslí se Slezskem v srdci. Miluje výtvarné umění, dělá knihovničinu a ráda fotí. V oboru fotografie je ryzí samouk, přesto se propracovala mezi špičku české hudební fotografie. Její snímky můžete pravidelně vídat na stránkách magazínů Full Moon, Jazzport a v řadě dalších domácích i zahraničních médií, v knihách či na obalech hudebních alb.

„Dávám přednost menším klubům a festivalům, protože právě tam má člověk šanci být hudbě opravdu blízko,“ říká Barka Fabiánová. „Nejde mi o fotografování velkých hvězd, ale spíše o emoce, které v nás hudba vyvolává, ať už na straně hudebníků nebo publika. Snažím se o zachycení atmosféry i hudebního poselství a jsem ráda, když se mi to do jisté míry podaří,“ říká sama fotografka.
Výstavu v královéhradecké Kavárně a galerii Artičok organizuje festival Na jednom břehu, který letos slaví devatenáct let své existence. Dvě desítky černobílých portrétů osobností z oblasti jazzu a world music stojí vidět.

21.6.2021 17:06:34 Redakce | rubrika - Výstavy

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Letní scéna HDK

Články v rubrice - Výstavy

Na výstavě si projdete NM od sklepa po půdu!

Muzeum od sklepa po půdu

Národní muzeum otevřelo 9. července ve své Historické budově novou výstavu s názvem Muzeum od sklepa po půdu, ...celý článekČasopis 29 - sekce

HUDBA

Kapela Like-it vydává debutové album

Přebal alba

Po roce usilovné práce vydává popová kapela Like-it svoje debutové album. Třebíčská skupina kolem zpěváka Domi celý článek

další články...