zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Vánoční koncert FOK přivítá Marii Fajtovou a Angelu Hewitt

Angela Hewitt

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK chystá vánoční koncert věnovaný Paříži. Unikátní program nabídne skladby, které se v hlavním městě Francie pravidelně uvádějí ve vánočním čase. Pod taktovkou hlavního hostujícího dirigenta FOK Jac van Steena zazní Poulencova suita z baletu Laně a Gloria pro soprán, sbor a orchestr v podání sopranistky Marie Fajtové a Pražského filharmonického sboru. Dále program nabídne Mozartovo moteto Exsultate, jubilate a Klavírní koncert C dur, ve kterém se představí kanadská klavíristka Angela Hewitt. Koncerty, nad kterými převzala záštitu primátorka Paříže, se uskuteční 7. a 8. prosince 2022 v 19:30 v Obecním domě.

Pražští symfonikové pokračují v dramaturgickém programu k oslavě evropanství a českého předsednictví v Radě EU. Tentokrát vzdají vánočním koncertem poctu Paříži. Pod taktovkou dirigenta Jac van Steena zazní skladby Francise Poulenca a Wolfganga Amadea Mozarta.
„Jac van Steen je naším pravidelným a milým hostem a v tomto programu se odráží jeho dramaturgie a jeho oblíbené operní i baletní kusy, protože začínal jako baletní dirigent a vyzná se neuvěřitelně v baletní hudbě. Proto program zahájí Poulencova suita z nonsensového baletu Laně. Koncert jsme nazvali Vánoce v Paříži, protože do programu byly vybrány skladby, které se v Paříži nejčastěji uvádějí v období adventu; Mozartovo Exsultate, jubilate, Mozartův klavírní koncert v podání kanadské klavíristky Angely Hewitt a zakončíme vyloženě vánočním Poulencovým Gloria,“ říká k programu večera dramaturg FOK Martin Rudovský.

Společně s Pražskými symfoniky vystoupí kanadská klavíristka Angela Hewitt, sopranistka Marie Fajtová a Pražský filharmonický sbor pod vedením Lukáše Kozubíka.
Koncerty se uskuteční 7. a 8. prosince 2022 v 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu a konají se pod záštitou primátorky Paříže Anne Hidalgo. Ve středu 7. prosince se od 18:15 také uskuteční Setkání s umělci, kde budou hosty dirigent Jac van Steen a klavírní virtuózka Angela Hewitt. Vstupenky jsou k dispozici na www.fok.cz.

1.12.2022 15:12:34 JoMe | rubrika - Zveme ...

Časopis 09 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Zveme ...

Juniorský balet již počtvrté v Redutě

Juniorský soubor Baletu NdB

Juniorský soubor Baletu NdB představí svůj čtvrtý premiérový počin, tentokrát za účasti mezinárodních choreogr ...celý článekČasopis 09 - sekce

HUDBA

Alt-rockeři Therapy se vydávají na tour

Therapy

Je tomu 35 let, kdy severoirská kapela vznikla a hned o pět let později poslala do světa extrémně úspěšné albu celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Zločinec Eichmann v americkém dramatu

Ben Kingsley (Operace Eichmann)

Operace Eichmann
Tým elitních tajných agentů Mosadu dostává za úkol vypátrat v Argentině jednoho z hlavních celý článek

další články...