zvláštní poděkování
Quantcom.cz

První singl z očekávané desky Marcella je venku

Marcell

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Zpěvák a hudební skladatel Marcell pouští do světa první singl Jablko/Skořice z připravované desky Hovory domů. Debutové album by mělo vyjít 18. listopadu a vznikalo poslední dva roky v Praze, Berlíně a převážně pak v Londýně. K aktuálnímu melancholickému singlu Jablko/Skořice vznikl i klip, který se natáčel při východu slunce na zámecké louce.

„Píseň je speciální v tom, že její základ, akustická kytara a zpěv, se natáčel společně, takzvaně na „jeden take“, což už se dnes tolik nedělá. I díky tomu vás do sebe píseň dokáže vtáhnout svou upřímnou náladou. Ve studiu jsme se s producentem fiedlerskim rozhodli dohrát další vokály a doplnit minimalistické aranže, nevygraduje však do velkolepého finále, což by možná každý čekal. Věřím, že spousta lidí se dokáže ztotožnit i s textem této písně“ říká Marcell.
„Natáčení klipu probíhalo v Hrádku u Nechanic, kde se natáčel třeba i Tmavomodrý svět. Chtěli jsme podtrhnout atmosféru písně, což se nám myslím s režisérem Markem Jarkovským povedlo. Zahraje si v něm i anglická telefonní budka, o který v rámci nový desky ještě uslyšíte, ale zatím nechci nic prozrazovat“ doplňuje Marcell.
Jablko/Skořice je prvním singlem z debutového alba, které Marcell právě dokončuje. „Jsem perfekcionista, takže se snažím věci dotahovat tak, abych s nimi byl opravdu spokojený, ale už se konečně blížíme k finálním verzím všech songů na mé první desce Hovory domů a k odevzdání masteru alba“ prozradil muzikant.

Marcell na desce spolupracoval s významnými osobnostmi české hudební scény, třeba s hudebním producentem Ondřejem Fiedlerem alias fiedlerskim, hudebníkem Davidem Žbirkou, jako host se na desce představí i Ben Cristovao a brzy by měla být oznámena i další jména. „Měl jsem to štěstí pracovat s lidmi, kterých si vážím nejen po pracovní stránce, ale i po té osobní. Byly to intenzivní, ale krásný dva roky práce a času stráveného s přáteli, a to co se nám povedlo vytvořit fakt miluju,“ uvedl Marcell.

Fanoušci se na album Hovory domů mohou těšit 18. 11. 2022, kdy deska vyjde nejen digitálně na všech streamovacích platformách, ale také na fyzickém nosiči.

14.11.2022 09:11:07 DePe | rubrika - Novinky...

Časopis 05 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Matilda (MdB)

Články v rubrice - Novinky...

Nový videoklip Spokojenej Davida Pomahače

David Pomahač (Foto: Tomáš Carl Allen)

Filmový experiment o zdánlivé spokojenosti i vnitřním boji o smyslu tvorby přináší německá umělkyně Heike Mayh ...celý článekČasopis 05 - sekce

OPERA/ TANEC

Jiří Kylián se stal patronem PKB

Jiří Kylián

Choreograf Jiří Kylián, jeden z nejvýznamnějších choreografů své generace, je od letošního roku patronem Pražs celý článek

další články...