zvláštní poděkování
Volný.cz

Hana Zagorová po koncertech odlétla do Malagy

Štefan Margita a Hana Zagorová – Malaga

autor: archiv   

zvětšit obrázek

V první polovině letošního roku stihla devítinásobná Zlatá slavice Hana Zagorová 43 koncertů v Čechách, na Moravě a na Slovensku. Rovněž dodnes prodala bezmála jedenáct milionů desek a je tak nejúspěšnější českou zpěvačkou všech dob.
„Těch koncertů by ale bylo mnohem víc, kdybych nebyla za Štefanem v Londýně a v San Franciscu na jeho báječných premiérách v tamních operních domech,“ vysvětluje Hana Zagorová a dodává: „Koncertování a mé publikum mám hodně ráda a patří k mému životu. Na každý koncert se vždycky těším a je pro mne jedinečný. Ať se odehrává v sálech nebo na letních festivalech (např. Okoř se šťávou a na Vysočina festu v Jihlavě – pozn. red.). Mám ráda lidi, když se baví a smějí a zpívají si se mnou písničky, na které přišli.“.

Od roku 1976, tedy rovných čtyřicet dva let, zpívá Hanka na každém svém koncertě píseň Maluj zase obrázky, kterou pro ni napsal skladatel a textař Pavel Žák.„Kdybych ji neuvedla, publikum by mi to neodpustila. Navíc se mi nikdy neomrzela a pořád ji moc ráda zpívám. Posluchači tuhle písničku přijali bezezbytku za svou a říkají jí odjakživa Hrníčky. Když jsem ji letos v květnu zpívala na koncertě v Říčanech, tak těsně po textu - proč mi někdy nekoupíš třeba polárku - se najednou pod jevištěm, kde tancovali a zpívali diváci, zvedla ruka a podala mi polárkový dort! Představte si, to ještě nikdy nikoho za ta léta nenapadlo! Trochu jsem se zarazila, ale musím uznat, že ta slečna měla výborný nápad. Jen nevím, kde měla po celý koncert polárku schovanou, protože se jí vůbec neroztekla!“

Začátkem července odletěla Hanka za manželem Štefanem na zaslouženou dovolenou do španělské Malagy, kde už po léta tráví rok co rok prázdniny. „Už teď se těším, jak si budu v Malaze číst mé milované severské detektivky, ochutnávat nejrůznější dobroty, pít dobré víno, starat se o Štefana, A dávat si zmrzlinu, kterou máme během sezony vlastně zakázanou. To bude krása! Během tří týdnů, co jsem byla v červnu za Štefanem v San Franciscu, jsme si udělali výlet do Las Vegas a viděli tam nádherný koncert Roda Stewarta. Měl úžasnou kapelu, byl ve skvělé formě a zpíval mé oblíbené písně. Lidi zpívali s ním, nahrnuli se pod jeviště a nikdo přes ně neviděl. Deset prvních řad proto muselo vstát, ale myslím, že to vůbec nikomu nevadilo, protože jeho vystoupení mělo nádhernou a doslova magickou atmosféru. Těch pětasedmdesát minut prostě stálo za to,“ vzpomíná.

První vystoupení po dovolené se uskuteční 24. srpna 2018 s Petrem Rezkem a Boom! Bandem Jiřího Dvořáka na Letní scéně pražského Vyšehradu. Následovat budou koncerty v Čechách a na Moravě (např. 18. listopadu v brněnském SONU) a říjnové turné po Slovensku. A taky 2. prosince Vánoční galakoncert v bratislavské koncertní síni Istropolis. Už nyní zpěvačka přemýšlí o programu svého tradičního Vánočního koncertu v pražské Lucerně, který se uskuteční 10. prosince 2018. A už teď je moc zvědavá, jak její věrní posluchači přijmou její zbrusu nové album, které Supraphon vydá na konci září.

16.7.2018 08:07:35 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

OLDstars

Články v rubrice - Zprávy

Vítězové Startéru jsou The Valentines

Startér

Hitparáda neobjevených Startér 2018/2019 konečně zná vítěze! Trio The Valentines jsme si zamilovali díky hořko ...celý článekČasopis 21 - sekce

LITERATURA/ UM?NÍ

Folklorika: Umrem, umrem

Folklorika

Folklorika: Umrem, umrem
Jak se v lidové písni potkávají pohanské a křesťanské představy o konci pozemského celý článek

další články...