zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Performativní setkání Hate crime na Žižkově

Herec Daniel Krejčík (Foto: Michaela Škvrňáková)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Komponovaný večer v divadle Venuše ve Švehlovce na téma “zločin z nenávisti”, na téma, které je bohužel příliš aktuální. Divadlo Venuše ve Švehlovce, organizace Prague Pride a umělecký gang Depresivní děti touží po penězích připravili na tuto středu speciální program s názvem Hate crime. Pořad se bude věnovat fenoménu zločinu z nenávisti v jeho různých podobách, nazírat na něj z odlišných úhlů pohledu a zkoumat, jak nás ovlivňuje a jak mu lze čelit.

Performativní setkání Hate crime proběhne 16. listopadu, v předvečer oslavy české demokracie, ale bohužel také v předvečer měsíčního výročí střelby v Bratislavě.
Co je zločin z nenávisti? A co je vůbec nenávist? Necítíme sami nenávist vůči zločincům, kteří se proviňují na našich komunitách? A máme si na zločiny z nenávisti zvykat, stanou se běžnou součástí naší společnosti? Jak jim zabránit? Jak se jim bránit? Jak jim nepodlehnout? Jak zastavit pandemii tohoto nového druhu špatnosti, která zaplavila celý svět? Jak naložit se strachem, který v nás takový čin vzbudí?

Během večera vystoupí např. populární herec Daniel Krejčík, lidskoprávní aktivistka Lenka Králová, fotograf Lukáš Houdek, básník Aleš Kauer, americká performerka Becka McFadden, operní zpěvák Michal Marhold či režisér Jakub Čermák, čerstvě oceněný Cenou Divadelních novin. Ten také stojí za vznikem projektu.

Všichni jsme otřeseni, ale naše vnitřní chvění je třeba sdílet. “Jsem bytostně přesvědčený,” vysvětluje Čermák, “že úkol divadla je reagovat na současnost. Má hledat umělecké prostředky, jak reagovat na to, co nás zajímá, trápí, děsí nebo fascinuje. Střelba na dva gaye před barem Tepláreň vnesla do našich životů změnu, se kterou se leckdo obtížně vyrovnává. Doufám, že se nám podaří vytvořit platformu, která pomůže tento fakt sdílet. Součástí bude tedy i prostor pro publikum.”
Pořad proběhne v žižkovském divadle Venuše ve Švehlovce, Slavíkova 22, Praha 3 dne 16. listopadu od 20:00 hod, vstup je volný.

14.11.2022 17:11:11 DePe | rubrika - Zveme ...

Časopis 05 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Žebrácká opera (Divadlo DISK)

Články v rubrice - Zveme ...

Činoherní studio uvede komedii Hanzelkazikmund (zde jsou lvi)

Hanzelkazikmund (zde jsou lvi)

Činoherní studio jako 2. premiéru 51. sezóny představí autorskou komedii HANZELKAZIKMUND (zde jsou lvi). Na mí ...celý článek


Mimořádné lidské drama v MdB

Petr Štěpán (Pohled z mostu)

Arthur Miller je jistě vedle Eugena O’Neilla, Tennesseeho Williamse a Edwarda Albeeho vrcholným americký ...celý článek


Komediální zpracování filmu 39 stupňů

39 stupňů (Městské divadlo Kladno)

Začátkem února se uskuteční další premiéra Městského divadla Kladno. Tentokrát půjde o komediální zpracování j ...celý článek


VČD se po třech letech opět změní v taneční sál

Divadelní ples

Pardubičtí herci po covidové přestávce znovu zvou své příznivce na divadelní ples, který se uskuteční tuto sob ...celý článek


Dárky pro Činoherní klub uvádí v roce 2023

Návštěva z pravěku (Gymnázium Přírodní škola)

V letošním roce vstoupil projekt Činoherní klub uvádí do své dvacítky. V červnu 2023 uplyne dvacet let od prvn ...celý článekČasopis 05 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 7. týden

Bitva u Thermopyl

13. komnata Barbory Jánové
Herečka známá z mnoha televizních seriálů zažila v dospívání posměch kvůli svému celý článek

další články...